ММС

Објавено на: 02/23/21 12:31 PM

Марјан ја усмрти Сара со шест куршуми – голема трагедија во Врање

Голема трагедија во Врање, застрелана млада девојка.

Резултатите од аутопсијата на телото на Сара Асановиќ, која беше убиена во саботата вечерта на бензинската пумпа во Врање, покажаа дека првите претпоставки од истрагата биле точни дека убиецот Марјан Стаменковиќ, кој синоќа си го одзеде животот за време на полициска акција, испукал шест куршуми во неа.

Обдукцијата покажала дека имало четири прострелни рани и две прострелни рани на грбот на девојчето.

Потсетуваме, Марјан Стаменковиќ, поради сè уште нејасни мотиви, таа вечер ја застрела девојката со која седеше на истата маса во друштво на друг маж.

Сара Асановиќ беше погребана вчера на ромските гробишта во Врање.

Марјан Стаменковиќ изврши самоубиство вчера во доцните попладневни часови.

Полицијата трагала по него два дена, а кога го лоцирала на улицата Иво Андриќ и започнала акција за апсење, тој ја подигнал раката против себе.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.