ММС

Објавено на: 02/23/21 10:21 AM

Најдоа време и за скијање: Путин и Лукашенко го завршија состанокот во Сочи

Средбата на рускиот и белорускиот претседател, Владимир Путин и Александар Лукашенко, заврши синоќа во Сочи по шестчасовната интеракција, во која имаше резервирано место и за скијање, јавува ТАС, пренесува РТС.

Прес-службаtа на Кремљ соопшти дека се разговарало за развивање на односите меѓу двете земји, за стратешкото партнерство и сојузништво, за големите задни;ки проекти, како и за натамошна промоција на интераkтивниот процес во рамките на работниот проект Сојуз на Русија и Белорусија.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.