ММС

Објавено на: 02/22/21 3:28 PM

Покрај Саманта и Ѕверката нема да бидат дел од новото продолжени на „Сексот и градот“

Откако Сара Џесика Паркер потврди дека нè очекуваат нови епизоди, од недела во недела учиме нови детали. Едно од нив е отсуството на некои ликови, меѓу кои е и Саманта Џонс, а сега се откриени уште некои. Објавата на Инстаграм, во која ја гледаме добро познатата атмосфера на Големото јаболко, ги воодушеви сите обожаватели на приказната за четирите пријателки, а за потсетување, поминаа 16 години од емитувањето на последната епизода. Сега имаме мини серија наречена „And Just Like That“. Покрај тоа, на разочарување на многу фанови, особено на дамите, овојпат не е во игра Ѕверката, како и актерот Дејвид Ајгенберг, инаку сопруг на Миранда, што беше потврдено од Сикс Пејџ. Благодарение на интервјуто со Сара Џесика Паркер Vanity Fair, имаат уште неколку информации за вас.

Мини серија
Иако имаше шпекулации дали 3-от филм или серија е во подготовка, крајниот резултат е мини серија од 10 епизоди, што може да се види како еден вид продолжение или дополнителна сезона.

Приказна
Сега насловните ликови се во 50-тите години, а Миранда и Шарлот имаат тинејџерски деца, што веќе покренува разни прашања, од тоа што прават, до справување со нови улоги. Сценаристите беа одлични да се справат и со вирусот корона и со последиците врз меѓучовечките односи.

Отсуство на Саманта
Она што се знаеше одамна се покажа како вистина, Сара Џесика Паркер и Ким Катрал не можат и не сакаат никогаш повеќе да споделат  збор. Продуцентите ризикуваат, но немаше друг, затоа што Сара Џесика беше воодушевена да влезе повторно во ликот на колумнистка во нова, дигитална ера обоена од разни општествено одговорни движења.

Ќе ја замени некој?
Иако фановите се прашуваат како ќе изгледа серијата без Саманта, која е најслободниот лик, засега нема индиции дека некој ќе ја замени. Интересно е што, на прашањето кога би сакала да види во оваа улога, Ким Катрал одговори на Софија Вергара или Тифани Хадиш. Од друга страна, Сара Џесика Паркер даде неочекуван одговор – Елен Деџенерис. Ким одамна е експлицитна во врска со повторното играње во серијата, без начин да се предомисли.

Преземено од: https://citymagazine.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.