ММС

Објавено на: 02/22/21 11:38 AM

Заев: Народот очекува и бара правда, се случи уште едно бегство, одговорност по деталите

Народот очекува и бара правда, се случи уште едно бегство, секако јавноста е информирана дека е осуден во пресуда. Очекувам детали од МВР, Јавното обвинителство и сите надлежни институции, рече премиерот Зоран Заев по завршување на рочиштето за „Тврдина“, одговарајќи на новинарско прашање кој ќе поднесе одговорност и оставака по бегството на Сашо Мијалков.

Нашиот народ очекува правада рече Заев, и барам одговорност за бегството за мене најважниот случај во државата за сучајот со преслушувањето. Тој рече дека ќе побара одговорност кога ќе ги добие деталите.

На прашање каде ја гледа одговорноста, Заев вели не барајте од мене да правам јавна истрага пред микрофоните.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.