ММС

Објавено на: 02/22/21 9:48 AM

Утринава вакцините „Спутник“ пристигнаа, а попладне се очекува нови дози на „Фајзер“ на српскиот аеродорм

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ изјавила дека попладне во Србија ќе пристигнат уште 46.800 вакцини на Фајзер против корона вирусот.

Со тој нов контигент, на Србија вкупно и се испорачани два милиони вакцини од таа фармацевтска компанија.

Утринава на аеродромот во Србија со авион пристигнале уште 50.000 дози од вакцината „Спутник V“.

Преземено од: https://www.b92.net/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.