ММС

Објавено на: 02/22/21 6:57 AM

Време: Сончево и стабилно, денес до +17 степени, утре до +21

Претпладне по котлините со појава на магла и ниска облачност. Преку денот претежно сончево со слаб променлив ветер. Утринските температури од -5 до +4, а дневните од 9 до 17 степени. Тоа е прогнозата на УХМР за денеска.

Следува период на стабилно и претежно сончево време. По котлините во претпладневните часови ќе има појава на магла и ниска облачност, особено утре и кон крајот на работната недела. Температурите ќе бидат во пораст и од вторник дневните ќе бидат над просекот за овој период од годината. Во вторник и среда, особено вдолж Повардарието ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Топлото време ќе предизвика топење на снежната покривка.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.