ММС

Објавено на: 02/22/21 12:06 AM

Страст на задното седиште – Совети за одличен секс во автомобилот

Дали сте размислувале за секс во автомобилот? Едно е да се справите со непријатностите  со недостаток на простор и неможноста за одење при избор на позиции, а друго е да се плашите дека случајните минувачи нема да го прекинат интимниот момент. Споделуваме четири важни совети кои ќе ви помогнат да се опуштите и да уживате во возбудливо интимно искуство во автомобилот. Пред тоа, сепак, ќе споделиме интересна статистика. Според меѓународно истражување, се покажало дека секоја втора личност сонува за секс во автомобилот.

Ова се четирите златни правила за опуштен секс во автомобилот:

Затемнети прозорци

Според сегашните прописи, шофершајбната на автомобилот мора да пренесува најмалку 75% од светлината, а двата странични прозорци на предните седишта треба да пренесат најмалку 70% од светлината. Но, страничните стакла на задните седишта можат да бидат целосно затемнети со фолија, ако автомобилот има надворешни огледала за обратно гледање. Затоа, ако сакате да уживате во опуштен секс на задното седиште, тогаш купете темна фолија и затемнете ги прозорците. Со ваква заштита, никој случаен минувач нема да ве види.

Соблечете го костумот

Ако неочекувана интимна искра се лизне помеѓу вас и вашиот партнер на погрешно место, постои решение и за овој случај. Можете да го спуштите задниот дел од предните седишта во лежечка положба, да се префрлите на задните седишта, а потоа да извлечете ќебе, чаршав или некоја ткаенина што е во автомобилот за да направите параван. Откако ќе се препуштите на интимни милувања на задните седишта, но опкружени со параван, тогаш знајте дека никој нема да ве види што правите во автомобилот.

Пронајдете затскриено место

Можете да го паркирате автомобилот во далечниот агол на паркингот, далеку од влезот на трговскиот центар, итн. Во принцип, ако сакате да имате секс во автомобил, најважно е да пронајдете затскриено место. Размислете каде ќе се игнорира паркиран автомобил (кој тресе во интимен ритам). За поголема безбедност, покријте се со јакна или палто – натерајте го мажот да го држи на бутовите додека сте одозгора. Дури и ако некој ве види, барем гениталиите нема да бидат изложени.

Изберете ја вистинската позиција

Ако не постои начин да се скриете од несаканите погледи, а вашата желба е огромна, тогаш барем можете да изберете орален секс наместо стандардниот.  Ако дамата одлучи усно да ги задоволи, тоа е лесно – мажот едноставно се релаксира на седиштето, а жената дејствува. Меѓутоа, ако треба да пристапите по обратен редослед, тоа е малку потешко.

Извор: јената.блитз.бг

Фото: kurir.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.