ММС

Објавено на: 02/21/21 1:04 PM

Драма на американското небо: Се запалил мотор на авион

Боинг 777 на американската авиокомпанија Јунајтед Ерлајнс кој летал за Хонолулу морал да следа кратко по полетувањето од аеродромот во Денвер поради дефект на моторот.

Деловите на моторот, според извештајот на полицијата, паѓале на подрачјето на Брамфилд во Колорадо, а на снимките објавени на Твитер може да се види како практично распаднатиот мотор на авиот гори во текот на летот.

Застапникот на аеродромот во Денвер, Алекс Рентерија, изјавила за USA Today авионот после дефектот на моторот успешно слетал на аеродромот и дека нема повредени меѓу 241 патник во авионот.

 

Извор: Blic.rs

Фото: RapTV Twitter


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.