ММС

Објавено на: 02/20/21 8:43 PM

(Видео) Јас секогаш ќе ви бидам земјак, како и да се викате- Концертите на Блашевиќ во Скопје му беа омилени

По осамостојувањето на Македонија може да се рече дека Балашевиќ најмногу концерти одржал во Скопје. Од шест последователни во Универзална сала во 90тите, до последниот во 2018 година. Скопската публика уживаше во неговите маратонски концерти, на кои тој кога ќе почнеше, па не можеше да се сопре.

На поголемиот дел од тие концерти, не ја пропуштал можноста да ја прокоментира и политичката состојба во државава, како и тоа дека е југоносталгичар. За ова секогаш беше поддржан со голем аплауз.
Погледнете ја атмосферата од некои од скопските концерти.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.