ММС

Објавено на: 02/20/21 8:20 PM

(Видео) Те сакам тато, ми го подари најубавиот живот – Емотивна порака од ќерката на Балашевиќ

Додека целиот Балкан се простува од панонскиот морнар, се палат свеќи, се пеат негови песни, наемотивната порака стаса, секако од неговото семејство. Ќерката на Ѓорге Бачашевиќ, Лола на својот Инстаграм профил објави семејсно видео во кое напиша:

-Мислев вечерва ќе можам да се искрадам. Колку прекрасен ден! Секое лице што го гледам е едно сеќавање. Можеби сеќавањето не е соврешно. Понекогаш имам подеми и падови. Но сите сме заедно, а вечерва сте мои. Ќе го прекршам обичајот и ќе кажам што си посакав додека ја гасев свеќата: Да ви биде животот среќан како што беше мојот. Да се разбудите едно утро и да кажете: Не сакам ништо повеќе… 67 години. Зарем не поминаа во еден момент? Те сакам тато, ти ми го даде најубавиот можен живот, се гледаме во дворот“, напиша Јована  на својот профил на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovana Balasevic (@lolabalasevic)


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.