ММС

Објавено на: 02/20/21 9:08 AM

(ВИДЕО) Дино Мерлин со солзи во очите се прости од Ѓорѓе Балашевиќ

Легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина на 67 години од воспаление на белите дробови. Сите длабоко се потресоа со заминувањето на еден од најголемите музичари на овие простори.

Пејачот Дино Мерлин на својот Инстаграм профил објави видео преку кое се прости од Балашевиќ, со песната „Не го сакам јануари“, со многу емоции, а во текот на изведбата и се расплака.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dino Merlin (@dinomerlin)

 

Извор: Република.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.