ММС

Објавено на: 02/19/21 10:12 PM

(Видео) Ако умрам млад- Плачат и ја пеат најтажната песна на Балашевиќ

Полоштадот Слобода во Нови Сад е преполн со луѓе, кои по веста за смртта на големиот уметник Ѓорге Балашевиќ  почнаа да палат свеќи, да положуваат цвеќе и пеат и плачат на неговите песни.

Веста за смртта на Балашевиќ го потресе целиот регион, а голем број негови колеги, пријатели и обожаватели се простуваат од него на социјалните мрежи со некоја од неговите хитови.

Со солзи и со песна од него се происти и Дино Мерлин.

 

 

 

Фото: telegraf.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.