ММС

Објавено на: 02/19/21 8:47 PM

До 17 часот вакцинирани 199 здравствени работници од Скопје и другите градови, изјави Филипче

Попладнево бев во модуларната болница на Инфективната клиника каде во тек е вакцинација на здравствени работници од првата фаза за имунизација. До 17 часот вакцинирани се 199 здравствени работници, напиша на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

Тој посочува дека имунизацијата се одвива непречено на 10 минути на шест вакцинални позиции.

– Во тек е вакцинација на здравствените работници од Скопје и другите градови од државата, објави Филипче.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.