ММС

Објавено на: 02/19/21 7:29 PM

Струмичанка пронајдена мртва својот дом

 Во куќа на улица „Балканска” во Струмица попладнево е пронајдена мртва жена на 67 – годишна возраст.

Веста ја потврдија од струмичката полиција, од каде информираа дека на местото на настанот се полициски екипи и се врши увид,

И од Основното јавно обвинителство во Струмица потврдија дека заменик – јавен обвинител врши увид во куќата каде е пронајдена жената, но повеќе детали не се соопштуваат.

Увидот се уште трае, а од полицијата повеќе информации најавуваат за подоцна.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.