ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/19/21 3:05 PM

Гевгеличанец судеше фудбалски натпревар во Грузија

Фудбалскиот судија со грбот Светската фудбалска федерација ФИФА, гевгеличанецот Доне Ристовски, месецов беше главен судија на футсал натпреварот меѓу репрезентациите на Грузија и Русија кој се играше во Тбилиси.

Мечот, рече Ристовски, се играл во рамките на Квалификациите за Европското футсал првенство во 2022 година, а го водел со помошниците Јосип Бартон од Тетово и Григор Бладзе од Грузија.

Репрезантацијата на Русија забележала убедлива победа од 0-4, а судијата Ристовски од Гевгелија добил одлична оценка за арбитражата од делегат од Словенија.

 

 

 

 

 

Фото:

еspn.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7