ММС

Објавено на: 02/18/21 3:17 PM

Штипјанец со стаклен предмет го нападнал сопствениот татко

Штипската полиција во текот на вчерашниот ден привела, триесет и четиригодишен штипјанец кој се заканувал на своите родители а со стаклен предмет го нападнал сопствениот татко.

„На 17.02.20201 во 19.20 часот, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода А.Ш.(34) од Штип затоа што околу 16.00 часот во семејниот дом во Штип се заканува на неговите родители и со стаклен предмет го нападнал неговиот татко,“ информираат од Плоицијата.

По комплетирање на случајот против А.Ш. ќе биде поднесена соодветна пријава.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.