ММС

Објавено на: 02/18/21 11:53 AM

„Сите ме нападнаа поради Дијана“ – познатиот водител се најде во непријатна ситуација!

Жика Јакшиќ беше осуден поради оваа постапка.

На Жика не му дават мир поради неговата поранешна сопруга! „Сите ме напаѓаа затоа што Дијана беше  член во жирито“

Жика Јакшиќ сакаше да испадне џентлмен, но и да застане на патот на озборувања дека не е во добри односи со неговата поранешна сопруга Дијана, со која го има деветгодишниот син Душан, па ја покани да биде дел од жирито на неговото шоу „Никогаш не е доцна“.

Но сега и многумина го озборуваат дека се уште пати по Дијана која веќе подолго време има нова љубов, но и дека тој не требал да ја покани во неговата емисија и дека не била компентентна за оценување на учсниците.

– Не знам зошто луѓето толку се закачија за мене  што ја поканив поранешната сопруга во емисијата. Таа има легитимитет да биде гостинка затоа што е водител , и се разбира од музика. Од друга страна, сакавме да им покажеме на луѓето дека можеме да имаме нормална врска дури и без интерес. Дека нема злобна крв меѓу нас. А, фактот што погрешно ја претставив како Јакшиќ, тоа беше несреќен случај, бидејќи снимавме два часа, па се плеткав малку. Малку се шегував – објасни Жика и додаде:

– Јас ја нагостив Дијана за прв пат сега, многумина прашуваат зошто толку долго чекав, зошто токму сега, мора да имате некоја добра причина. Па, им велам на сите – никогаш не е доцна!

Затоа не сакам да давам изјави и да се појавувам во весниците, бидејќи не ми треба сето ова. Не ми треба ни реклама, јавете се на овие пејачи на кои им е потребен публицитет – изјавил Жика.

Инаку, Дајана веќе некое време има момче со кое ужива во љубовта, а и Жика тоа го потврди и откри дека и тој е за заљубен и има девојка.

Па зашто и не би биле во добри односи кога и двајцата си ја пронашле својата среќа.

 

Извор и фото: Република.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.