ММС

Објавено на: 02/18/21 7:52 AM

Принцот Филип хоспитализиран во болница

Принцот Филип е хоспитализиран во болницата „Крал Едвард Втори“ во Лондон, во вторникот вечерта, јавува Би-Би-Си.

Сопругот на кралицата Елизабета е примен во болница откако е констатирано дека се чувствува лошо, а како што се наведува хоспитализиран е поради претпазливост, со оглед на тоа дека има 99 години.

Извор од кралското семејство рекол дека неговата хоспитализација нема врска со коронавирусот, како и дека тој самостојно отишол во болница.

Како што се наведува, се очекува да остане таму додека не ги заврши сите неопходни анализи.

Извор: B92.net


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.