ММС

Објавено на: 02/17/21 4:13 PM

Закани по живот меѓу вработени во Здравствениот дом во Прилеп

МВР информира за вербални закани меѓу вработени лица во Здравствениот дом во Прилеп.

На 16.02.2021 во 16.30 и 17.00 часот во ОВР Прилеп, З.Ш.(47) и О.А.(55), двете од Прилеп, вработени во Здравствен дом Прилеп, пријавиле дека околу 13.30 и 14.30 часот во Здравствен дом Прилеп, по претходно недоразбирање и расправија, В.Т. од Прилеп, исто така, вработен во Здравствен дом, се однесувал агресивно и им упатил закани по животот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.