ММС

Објавено на: 02/17/21 1:45 PM

Откако ја објавија веста за бременоста – почнаа прогнозите за името на бебето на Хари и Меган

Започнаа нагаѓањата за имињата на бебето на Меган и Хари. Според британските медиуми, најактелни се имињата Алфи и Александра.

Предвидувања за имињата даде една обложувалница во Велика Британија.

Веднаш штом беа објавени информациите за бременоста на Меган Маркл, започнаа прогнозите за името на идниот принц.

Ова не е ништо ново затоа што за секое бебе од кралското семејство, прават прогнози во обложувалниците ширум светот, а најмногу во Велика Британија.

Како што се наведува, имињата на Александар и Алфи имаат коефициент4-1 и тие се на врвот на списокот.

Без разлика дали Меган и Хари ќе добијат девојче или момче, прогнозата е еднаква на односот 10-11.

Следни на списокот се Елизабет и Филип со коефициент 6-1, но тоа не треба да изненадува бидејќи тоа е баба на Хари и тоа. кралица и војвода од Единбург. Името на Дијана има коефициент 10-1, но треба да се земе предвид дека тоа е името на мајката на Хари.

Алекс Апати од обложувалницата која се занимава со прогнозата на името најпрво им честиташе на војвотката и војводата од Сасекс, а потоа истакна дека отсега па натаму, ваквите прогнози ќе бидат многу актуелни.

Она што е интересно е што Меган и Хари направија многу неконвенционален избор на име за првото дете, синот Арчи, па не треба да изненадува што има квота од 5: 1 за името Чарлс. Чарли.

Во втората обложувалница, како што е наведено во британските медиуми, шансите се 10 за Дијана, но и името на нејзиниот татко Меган Маркл, кој се вика Томас. Спенсер е рангиран 12-1, а по имињата Алберт, Филип и Елизабет следува коефициент 16-1. Се споменуваат и имињата Ема и Алиса.

Третата обложувалница има свои предлози, а во неа доминираат Дијана и Оливер (8-1). Прогнозата е дека Меган и Хари, доколку се случи да имаат ќерка, ќе го изберат името Дорија по мајката на Меган, Дорија Регланд, од силни 25-1. Изабела, Џорџ, Артур, Грејс, Алберт и Филип исто така се појавуваат меѓу имињата.

Извор и фото: Ало.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.