ММС

Објавено на: 02/17/21 1:00 PM

Абортирав на 25 години! – Лепа прозборе за болната вистина

Лепа Лукиќ, позната пејачка на народната музика, абортирала во својата младост, а потоа се покаела, па сакала да има деца, но желбата и останала неисполнета.

-Тоа беше пред повеќе од 55 години. Тоа беше рана бременост, детето практично не беше зачнато кога абортирав. Многумина го прават тоа, па имаат пет или шест деца – рече таа.

– Не знаев дека ќе заврши вака. Не знам и никогаш нема да знам дали тој абортус влијаеше да немам повеќе деца. Никој не ми го кажа тоа – неодамна прозоре пејачката на болната тема, која обично ја одбегнува.

– Тогаш имав 25 години и немав време да имам деца, сакав кариера. Нормално е да бидам успешен и да основам семејство. Тоа ми се случи тогаш и не знаев што ќе се случи понатаму – рече пејачката.

– Подоцна имав операција на некои израстоци на матката, но никогаш повеќе не успеав да забременам. Дури и ми ги чистеа јајцеводите, но сега веќе ништо не е важно затоа што немам деца. Таква е судбината, се помирив со неа – додаде пејачката.

Лепа постојано во неколку наврати кажувала дека од село дошла во Белград да пее, боса, без пари, но со огромна амбиција да успее во животот.

Таа неодамна зборуваше за измамата на нејзиниот поранешен сопруг, кого го фати во кревет со друга, како и за договорот со РТС што го потпиша, за кој се зборува подолго време.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.