ММС

Објавено на: 02/17/21 10:15 AM

Докторка и медицинска сестра од Инфективна се првите кои ја примија вакцината против Ковид 19

Во модуларната болница во Скопје започна вакцинацијата против коронавирус.

Првите кои ја примија вакцината се Примариус доктор Добринка Наунова Јовановска, субспецијалист за неуроинфекции и главната сестра на Инфективна клиника, Габриела Темелковска.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.