ММС

Објавено на: 02/17/21 9:22 AM

Со помош на војската, штипската локална самопурава достави храна до најтешко достапните села

Општина Штип во соработка со касарната Јане Сандански, со теренско возило вчера ги посети и достави храна и основни продукти на жителите во најтешко достапните села поради високата снежна покривка.

Јавото локално претпријатие “Стипион” работи на отстранување на снегот до тие села, соопштуваат од Општината.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.