ММС

Објавено на: 02/16/21 4:00 PM

Ѓорѓе Балашевиќ на Инфективна клиника поради воспаление на белите дробови

Кант -авторот Ѓорџе Балашевиќ е примен на Инфективната Клиника каде се лекува од восапление на белите дробови, дознава Нова.рс.

Според информациите на Нова.рс, Балашевиќ десет дена се лекувал дома од симптоми на воспаление на белите дробиви. Кога состојбата му се влиошила превентивно е примен на Инфективна Клиника.

За потсетување, Балашевиќ пред две години имал инфаркт и тогаш му биле вградени стентови.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.