ММС

Објавено на: 02/16/21 2:22 PM

Новиот Peugeot E-Rifter подготвен за целосна електрификација

„Спонзориран текст“

Новиот PEUGEOT e-RIFTER, подготвен за целосна електрификација!

Брендот PEUGEOT продолжува со глобалната стратегија за електрификација на целата своја гама на патнички возила.

Со цел полесно да ги испланирате Вашите лични патувања, PEUGEOT RIFTER сега е достапен со 100% електричен мотор.

Брендот PEUGEOT е особено горд што може да го претстави новиот електричен модел PEUGEOT e-RIFTER.

Совршено олицетворение на моќта на изборот, доаѓа со:

  • Опсег до 280 km – WLTP,
  • 2 должини (стандардна и долга) и до 7 места за патници,
  • Багажник до 1.050 L и 5 седишта,
  • Капацитет на влечење од 750 kg.

Креиран по оригиналните стилски кодови на Брендот со највисок употребен квалитет, без при тоа да се нарушат перформансите и овозможувајќи пристап до центарот на градот со сообраќајни ограничувања, без присуство на CO2

Новиот PEUGEOT e-RIFTER ќе ги исполни сите Ваши очекувања во однос на пространа и технолошка внатрешност, посебно со Новиот дигитален PEUGEOT i -Cockpit®


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.