ММС

Објавено на: 02/16/21 11:20 AM

Мајката на починатиот актер со солзи првпат по неговата смрт: Јас него го чекам, никогаш нема да прифатам дека не е тука

Мајката на актерот Маринко Маџгаљ кој почина во 2016 година на 37-годишна возраст, за првпат прозборе после неговата смрт.

-Денес е денот на љубовта и пријателството, сите го знаеа по неговата насмевка, радост, секогаш радост. Горди до небото, беше многу духовит јас бев многу среќна, рекла низ солзи мајката на Маринко и истакнала дека таа сеуште го чека и никогаш нема да прифати дека го нема.

-Мојот син беше чиста љубов и среќа. Сега ја имам неговата ќерка, живеам за неа, таа е преубава, оди на балет, открила таа.

Извор: Курир.рс

Фото: Пинк.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.