ММС

Објавено на: 02/16/21 9:52 AM

Најтажниот карневал во Рио – ваква слика не е видена во последниве 100 години

Карневалот во Рио де Жанеиро беше откажан поради пандемијата со корона вирусот каде починаа повеќе од 236 000 луѓе во Бразил.

Последен пат карневалот беше откажан пред 103 години, а сега, по традиционалното дефиле, само медицинските работници прошетаа низ градските улици.

Погледнете:

 

Извор и фото: Мондо.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.