ММС

Објавено на: 02/15/21 4:04 PM

Би се осудиле ли да носите дуксер со 14 хеклани кукли на него ?!

Дали некогаш имате впечаток дека модните дизајнери се премногу екстравагантни, па дури и се исмеваат со модните парчиња? – Како поинаку да се објаснат парчињата облека што ги прават познати брендови, а кои изгледаат како да ги дизајнирале двегодишни деца?

Како пример за оваа теза, ви приложуваме нов џемпер Луј Витон од кој висат дури 14 хеклани кукли! Зошто возрасните би носеле вакво нешто нив.

Она што сепак ги разбесни корисниците на социјалните мрежи е цената на овој необичен џемпер. Се продава за неверојатни 8100 долари! Еден корисник на Твитер напиша дека може да заработи за 25 долари, додека друг рече дека е можно да се создаде за 10 долари. Сите сè уште се согласуваат за една работа, а тоа е дека џемперот изгледа многу грдо, без оглед на цената по која се продава.

Преземено од: https://designtaxi.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.