ММС

Објавено на: 02/15/21 2:43 PM

Уште 40.000 дози-Нов контингент вакцини Фајзер пристигна во Србија

Денес се испорачани повеќе од 40 000 дози, а премиерката Ана Брнабиќ рече дека првите вакцини АстраЗенека се очекува да пристигнат следната недела.

„Без сомнение, ќе има доволно вакцини за секој што сака да се вакцинира“, рече вчера премиерот, додавајќи дека сега се зголемуваат капацитетите за вакцинација.

извор-Mondo/Tanjug

фото-nova.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.