ММС

Објавено на: 02/15/21 2:14 PM

Малолетник фатен со возило кое било не регистрирано повеќе од шест месеци

Тетовската полиција вчера околу 23 часот во селото Теново откри 17-годишен малолетник кој управувал возило со истечена регистрација повеќе од шест месеци. Возилото е одземено согласно измените во законот за сообраќај на патиштата.

– Околу 22 часот и 25 минути, во тетовско Теново, полициски службеници на СВР Тетово времено одзеле патничко моторно возило „рено 4″ со гостиварски регистарски ознаки, што го управувало 17-годишно лице од ова село. Возилото не било регистрирано повеќе од 6 месеци. Се расчистува случајот и против него и сопственикот на возилото ќе биде изготвен поднесок, информираат од МВР.

Во петокот полицијата на автопатот одзеде и луксузно возило марка „порше” кое не било регистрирано 15 месеци.  По оваа основа полицијата од крајот на декември досега одзела околу 30 возило кои ќе бидат задржани 90 дена.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.