ММС

Објавено на: 02/15/21 11:40 AM

Укината забраната за сообраќај на товарни возила на патот Прилеп-Кавадарци преку Плетвар

Од 10:30 часот укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Кавадарци преку планинскиот премин Плетвар, информираат од АМСМ.

Претходно, од 09:10 часот беше укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот премин Ѓаватo, а од 09:30 часот и забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.