ММС

Објавено на: 02/15/21 10:37 AM

Таткото на Ники Минаж загинал во сообраќајна несреќа

Таткото на познатата американска раперка Ники Минаж, Роберт, загинал кога во него удрило возило додека преминувал улица во Њујорк.

Околу 18 часот на него налетало возило, кое не застанало, а возачот побегнал од местото, пренесува Ти-Ем-Зи.

 

Роберт Минаж (64) е префрлен во локалната болница во критична состојба, каде то им подлегнал на повредите за време на викендот.

Извор: Ртс.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.