ММС

Објавено на: 02/15/21 2:29 PM

(Видео) Цела винарија, заедно со газдата играа на „Јерусалема“.

ВВ Тиквеш се приклучи кон интернационалниот предизвик и нивниот тим одигра на музиката на „Јерусалема“. Песната во текот на изминатата година стана светски симбол на единство и мир во поделеното општество во кое живееме денес.

Затоа, токму на денот на Св. Трифун ја промовираа пораката за надежта и желбите за просперитетната година.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.