ММС

Објавено на: 02/14/21 11:49 PM

(Видео) Гаси ја музиката веднаш! Упад на полицијата на корона журка со 400 луѓе во Белград

Пејачот Слобо Радановиќ бил приведен вечерва откако комуналната полиција, со асистенција на полицијата, ја прекинала втората корона забава во кафеана во Белград, каде тој настапувал.

Слоба завршил во полициска станица на разговор.

Повеќе од 400 лица на мал простор не ги почитувале епидемиолошките мерки и на тој начин го загрозиле здравјето на сите граѓани во периодот кога лекарите и епидемиолозите предупредуваат на крајно ризичен период во кој се наоѓаме, пиштуваат српски Новости.

Тие објавија и видео од упадот на полицијата:

Извор и фото: novosti.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.