ММС

Објавено на: 02/14/21 4:02 PM

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Снежна разгледница од Скопје

Снегот за некој донесе потешотии, но за најмалите тоа сигурно е радост. Но и не само за најмалите тука се и повозрасните кои знаат како да се радуваат на оваа снежна убавина.

По подолго време да се израдуваме на нешто убаво како што е снегот. Денеска во Скопје се уживаше во белата покривка со санки, кои се во мода само кога има снег, па и затоа добро е да ја имаш, мавањето со снежни топки како главна активност кога имаме снег, но и правење „ангелчиња“.

Снежните лудории на снегот се и одлична носталгична глетка за секој еден кој ќе се присети на своето безгрижно детство.

Снежната разгледница од Скопје може да ја проследите низ фото објективот на Ванѓел Тануровски.

Г.Д


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.