ММС

Објавено на: 02/14/21 2:00 PM

(ВИДЕО) Пародија на „Ко то тамо пева“ – Се моли премиерот Пленковиќ да ја „отвори“ Хрватска

Хрватскиот стенд-ап комичар Горан Винчиќ ја отпеа познатата песна „За Белград“ од култниот српски филм „Ко то тамо пева“, но му послужи како инспирација да го поврзе текстот со сегашноста и с еонашто предизвика короната.

Во песната, „го именува“ Пленка, хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и ги моли властите да „отворат сè“.

Видеото за нивната верзија на песната, кое Винчиќ го изведе со помош на Фантастичен Франт, а во филмот на Миш и Ненад Костиќ, брзо стана вирално на социјалните мрежи.

„Сиромашниот фантастичен Франто и јас молиме сè да се отвори“, напиша Винчиќ со видеото.

Ko to tamo zapomaže

Siromah Frantastični Franto i ja molimo da se sve otvori! 😟❤️ #vinča #franto #joooj

Posted by Goran Vinčić on Thursday, February 11, 2021

Преземено од: https://www.telegraf.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.