ММС

Објавено на: 02/14/21 1:35 PM

УХМР најавува студено време и во наредните денови, посепено затоплување од четврток

Студеното време ќе продолжи и во наредните денови со потпросечни температури за овој период и со умерен до засилен северен ветер. Метеоролозите најавуваат постепено затоплување од четврток.

Утринските температури до среда во најголем дел од земјава ќе бидат под – 10, а на места и под -15 степени. Дневните температури ќе се задржат под нулата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.