ММС

Објавено на: 02/14/21 9:56 AM

На Табановце пристигнаа Заев и Спасовски, се очекува примопредавање на пратката вакцини од Србија

Во моментов на градничниот премин Табановце пристигнаа премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни рбаоти Оливер Спаосвски , со цел да се изврши примопредавање на пратката вакцини од Република Србија, со делегација предводена од претседателот Александар Вучиќ.

Пратката вакцини од Србија требаше да пристигне пред неколку дена но беше одложено поради технички причини, поради усогласување на техничка документација.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.