ММС

Објавено на: 02/14/21 9:42 AM

Традицонално закројување на лозјето на празникот свети Трифун

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, заедно со вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски и градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, денеска ќе учествува на закројување на лозјето, по повод празникот свети Трифун.

Настанот ќе се одржи во општина Неготино, на лозов насад на Балкан Тим.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.