ММС

Објавено на: 02/13/21 10:54 AM

(ВИДЕО) Зошто Анчелоти не го прослави голот на Бернард? Ќе ви каже Карло од „прва рака“

Во неверојатен ФА Куп класик, Евертон на „Гудисон Парк“ во средата го елиминираше Тотенхем по продолженијата со 5:4 и се пласираше во 1/4 финалето од најстарото клупско фудбалско натпреварување во Англија.

Бразилецот Бернард влезе од клупа и го постигна победничкиот погодок кој ја „фрли“ клупата на Евертон во екстаза. Освен еден човек кој мирно и со чај во раката го проследи голот. Неговата реакција инстантно стана хит на социјалните мрежи и помеѓу фудбалската јавност, а на прес-конференцијата во пресрет на 24-тото коло во Премиер Лигата и дуелот против Фулам, новинарите не ја испуштија приликата да го прашаат италијанскиот стратег за симпатичната ситуација од студената ливерпулска вечер.

 

-Пиев чај затоа што смрзнав и после 90 минути не можев да зборувам бидејќи беше премногу студено. Побарав чаша чај и кога Бернард постигна гол не прославив поради две причини. Првата, имав чаша чај во мојата рака и втората, не бев сигурен дека голот е регуларен, изјави некогашниот тренер на Милан, Реал Мадрид, Баерн Минхен и Челзи.

Евертон во следната рунда во ФА Купот го пречекува Манчестер Сити на домашен терен.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.