ММС

Објавено на: 02/12/21 12:15 PM

Брза вечера за само неколку минути – потребни ви се само три состојки

Гладни сте, а не ви се оди до продавница? Брза вечера од некои сосотојки кои ги имате по дома.

Состојки:

4-6 јајца

1 млад кромид

200 грама моркови

150 мл вода.

Подоготовка:

Јајцата помешајте ги со вода, посолете и добро изматете. Морковите изрендајте ги, па додадете ги во сместа со јајцата и измешајте.

Додајте го исечканиот кромид. Тавчето премачкајте го со масло, па истурете ја смесата. Во длабока чинија ставете вода, па ставете ја тепсијата и поклопете. Гответе го 20 минути. Пред крајот тргенете го капакот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.