ММС

Објавено на: 02/11/21 6:56 PM

Мицкоски: Мал број луѓе, чиј стопан е Заев, со цел да се спасат од кривичен прогон, се кријат зад таканаречена иницијатива за вонреден Конгрес

Таканаречената иницијатива на мал број луѓе заробеници и слуги на Зоран Заев кои што се обидуваат да манипулираат практично со дел од делагатите кој што беа присутни и на конгресот во Куманово, а потоа и во Валандово, рече Мицкоски при одговор на новинарско прашање во врска со иницијативата за вонреден Конгрес.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ кажа дека истите се со единствена цел практично да добијат милост од Зоран Заев за да може да се спасат од определен политички и кривичен прогон кој што се случува.

Мицкоски рече дека Централниот Комитет на вчерашната седница закажа Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ за крајот на месец ноември партијата, тој е редовен конгрес кој што се одржува секои 4 години и на тој конгрес ќе се разговара за идните чекори кои што идното раководство на партијата ќе ги преземе кое што ќе биде избрано на тој конгрес.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.