ММС

Објавено на: 02/11/21 6:50 PM

Министерката Царовска во изолација поради контакт со лице позитивно на ковид-19

Министерката за образование и наука Мила Царовска поради контакт со позитивно лице е во изолација, информираат за МИА од Министерството за образование и наука.

Поради тоа на јавната дебата за државната матура организирана од Клубот на младински прашања и политики, што утре треба да се одржи, ќе учествува претставник од МОН.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.