ММС

Објавено на: 02/11/21 2:37 PM

Имала 105 килограми, а сега е презгодна: Две тајни со кои успеала да ослабе и заштеди пари

Ема Сноу (26) на Инстаграм со своите следбеници редевно го споделува својот пат кон идеална фигура.

Иако има само 26 години, Ема со години била во нездрав однос со храната и секогаш јадела брза, мрсна и зачинета храна со достава. Кога сфатила дека има повеќе од 105 килограми, одлучила да ги промени навиките од корен и ослабе на здрав начин.

Ема моментално има 66 килограми и успеала да ја постигне саканата тежина со само две измени во секојдневниот живот.

Престанала да нарачува храна со достава и наместо тоа сама почнала да готви слични јадења, но со здрави состојки. Но најважно од се е што секаде почнала да оди пеш.

Тоа не и придонело само фигура од соништата, туку и како што рекла, заштедила и повеќе од 115 евра месечно.

„Бев полничка и како дете, па испробував некои тренди диети, но ништо не вроди со плод. Кога го запознав моето момче, почнавме набрзо да живееме заедно и само седевме на кревет и јадевме пред ТВ. Одлуката да ги променам навиките ја донесов кога го отворив плакарот и сфатив дека ни едно парче неможам да го облечам, а во него да се чувствувам удобно“, рекла таа.

Сега вели дека појадува овесна каша, рибја чорба или сендвич со туна, а за вечера многу протеини, говедско или риба.

„Најважна беше одлуката да пешачам. Понав да одам до работа, а паузата за ручек да ја искористам и за прошетка, а не само да јадам. Не ми се промени само фигурата, туку и расположението ми е фастантично“, рекла таа.

Извор: Мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.