ММС

Објавено на: 02/11/21 11:57 AM

Добредојде ангел на дедо- Џафери доби внука

Актуелниот претседател на Собранието, Талат Џафери сподели радосна вест на социјалните мрежи. Тој соопшти дека стана по втор пат дедо, честитки за новиот член во семејството пристигнуваа до сите страни.

– Дедо по втор пат! Денес нашето семејство се збогати со уште еден нов член, ни дојде внуката – Ајола! Добредојде меѓу нас ангел, дедо ти посакува убаво растење, здравје и среќа во секој чекор во животот, напиша Џафери на Фејсбук.

Gjysh për herë të dytë! Sot familja jonë u pasurua edhe me një anëtare të re, na erdhi mbesa – AJOLA! Mirë se erdhe në…

Posted by Talat Xhaferi on Thursday, February 11, 2021

 

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.