ММС

Објавено на: 02/10/21 11:54 PM

Вакцините Вучиќ нема да ги донесе на Табановце, се одложува испораката

 

Утре сепак нема да добиеме вакцини од Србија. Владата вечерва соопшти дека најавениот настан на граничниот премин Табановце се одложува за друг датум следните денови.

Настанот е одложен поради потребата од усогласување на техничка документација околу доставувањето на вакцините – велат од владината прес служба, од каде најавуваат дополнителни информации.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.