Вести Свет Спорт

Камерите влегоа во куќата на Шумахер

За првпат по пет години, семејството на легендарниот возач на Формула 1,  Михаела Шумахер им дозволи на камерите да влезат во нивниот семеен дом. Тоа е за првпат по несреќата, што речиси го чинеше животот познатиот возач.

Германските автори Михаел Вех и Ханс-Бруно Камертенс снимија филм за седмиот шампион во светот, а премиерата е закажана за декември оваа година.

Во филмот за Шумахер, говорат таткото Ролф, сопруга Корин, како и децата Џина и Мик.

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]