Вести Свет

Противпожарниот систем во Нотр Дам бил неисправен?

Француските истражители сметаат  дека пожарот на катедралата  Нотр Дам почнал во средиштето на покривот и дека можеби имало проблем со противпожарниот систем, открил денеска полициски извор за СНН, откако ги прегледале бројните аматерски видеозаписи и фотографии на присутните кои што се  затекнале на местото на пожарот.

Истиот извор вели дека истражителите сега биле концентрирани на два потенцијални проблеми поврзани со избувнувањето на пожарот.

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]