Image default
Спорт Фудбал

Фергусон конечно рече: Време е за Ливерпул!

Како наближува финишот на сезоната, така се повеќе се заострува битката за титулата во Премиер лгиата. Во разговор за „ББС“, искусниот фудбалер Џонатан Валтерс откри еден интересен момент.

Тој повикувајќи се на својот поранешен соиграч откри еден момент поврзан за Фергусон.

„Разговарав со Фил Бардсли кој беше во друштво на Сер Алекс Фергусон. Тие двајцата заедно седел, а Фергусон открил дека Ливерпул ќе биде шампион бидејќи смета дека Јунајтед во градското дерби со Сити ќе му откине бодови“, ијзав Џонатан Валтерс

 

 

 

Преземено од: sportclub.mk

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Тренерот на кошаркарскиот клуб Партизан си поднесе оставка

Вања Мицевска

Реал ќе го тужи Интер кај УЕФА поради Модриќ?!

Трајче Гогов

Видео: Како тренира Роналдо во Дубаи

Трајче Гогов

Сејдини нов претседстел на ФФМ и покрај противењето на АМС

Асенсио ја појасни својата контроверзна изјава: Ме вознемирува една работа

Трајче Гогов

На Супер боул за прв пат и машки мажорети

Весна Коловска