Image default
Вести Македонија

СВР Штип: 62 возачи возеле над доволената брзина

Засилена акциска контрола на брзината на возилата  била спроведена во петокот од страна на СВР Штип.Акцијата се одвивала во периодот од 11 до 17 часот и се однесувала на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената.

Полицинскиот билтен информира дека при контролата било констатирано дека 23 возачи управувале со брзина поголема од дозволената надвор од населено место, додека 39 во населено место.

Санкционирани се и 18 останати прекршоци.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Пијанечкиот бренд ,,Копачка” дел од 18. Етно Глас фестивал во Панчево, Србија

Кире Андонов

Состојба на патиштата: Суви коловози, освен на осојничавите места

Кире Андонов

Косово пред одлука – дали целосно да ги повлече зголемените царини

Трајче Гогов

Состанок на АВМУ за нова стратегија за развој на аудио и аудиовизуелната дејност

Трајче Гогов

Никола Андонов кандидат за градоначалник на СДСМ во Ново Село

Весна Крстева

ЕК го одобри финансирањето на гасоводната врска помеѓу Бугарија и Грција

Вања Мицевска